JUNIOR SPECTRES SCHEDULE – 21 FEB

Comparte este artículo

The Victorian Junior Basketball League Grading Phase II has reached its crossover stage, with a number of Spectres teams still jostling for their best possible position ahead of the 2020 season proper.

To date it has been an exciting period for Nunawading’s junior teams, with many stepping up to new challenges each week.

A full fixture of games are set to take place around the state tonight – please take care on the roads and where possible, get along to support another Spectres team!

18:30 Balwyn High Crt 1  (UNDER 12 BOYS CROSSOVER) NUNAWADING 2   Vs MELBOURNE 2
(GAME ‘K’)
20:30 Balwyn High Crt 2  (UNDER 14 BOYS CROSSOVER) MELBOURNE 2   Vs NUNAWADING 2
(GAME ‘R’)
20:40 Collingwood Court Three  (UNDER 14 BOYS CROSSOVER) WESTGATE 2   Vs NUNAWADING 5
(GAME 36)
19:40 Dandenong Crt 7  (UNDER 12 GIRLS CROSSOVER) PAKENHAM 2   Vs NUNAWADING 5
(GAME 5)
20:20 Dandenong Crt V1  (UNDER 21 GIRLS CROSSOVER) CASEY   Vs NUNAWADING
(GAME 4)
20:40 Dandenong Crt V7  (UNDER 14 GIRLS CROSSOVER) BLACKBURN   Vs NUNAWADING 4
(GAME ‘X’)
21:40 Dandenong Crt V3  (UNDER 18 GIRLS CROSSOVER) NUNAWADING 3   Vs MORNINGTON
21:40 Dandenong Crt V5  (UNDER 18 BOYS CROSSOVER) NUNAWADING 3   Vs CASEY 3
(GAME 4)
19:50 Eltham High Crt 3  (UNDER 12 GIRLS CROSSOVER) KEILOR 2   Vs NUNAWADING 3
(GAME ‘V’)
18:30 Hawthorn Crt 4  (UNDER 12 BOYS CROSSOVER) ELTHAM 2   Vs NUNAWADING 3
(GAME ‘L’)
20:20 Hawthorn Crt 2  (UNDER 16 GIRLS CROSSOVER) NUNAWADING 2   Vs CAMBERWELL
(GAME ‘E’)
20:30 Hawthorn Crt 5  (UNDER 16 BOYS CROSSOVER) CAMBERWELL 2   Vs NUNAWADING 4
(GAME 4)
21:20 Hawthorn Crt 2  (UNDER 18 GIRLS CROSSOVER) NUNAWADING 2   Vs CAMBERWELL
(GAME ‘B’)
19:40 Keilor Crt 5  (UNDER 14 BOYS CROSSOVER) BACCHUS MARSH   Vs NUNAWADING 3
(GAME ‘V’)
19:40 Knox Crt 2  (UNDER 14 BOYS CROSSOVER) NUNAWADING 4   Vs SHERBROOKE
(GAME 10)
20:30 MSAC Crt 6  (UNDER 16 BOYS CROSSOVER) NUNAWADING 3   Vs WERRIBEE 2
(GAME ‘N’)
20:20 Nunawading Crt 3  (UNDER 14 GIRLS CROSSOVER) NUNAWADING 2   Vs NUNAWADING 3
(GAME ‘J’)
20:20 Pakenham Crt 1  (UNDER 16 BOYS CROSSOVER) LATROBE   Vs NUNAWADING 2
(GAME ‘D’)
18:40 Ringwood Crt 3  (UNDER 12 BOYS CROSSOVER) KILSYTH 6   Vs NUNAWADING 4
(GAME 30)
19:40 Ringwood Crt 2  (UNDER 14 GIRLS CROSSOVER) NUNAWADING 5   Vs SHERBROOKE
(GAME 13)
20:40 Ringwood Crt 2  (UNDER 16 GIRLS CROSSOVER) KNOX 3   Vs NUNAWADING 4
(GAME ‘W’)
21:40 Ringwood Crt 2  (UNDER 16 GIRLS CROSSOVER) NUNAWADING 3   Vs KILSYTH 2
(GAME ‘M’)
21:40 Ringwood Crt 3  (UNDER 18 BOYS CROSSOVER) KNOX 2   Vs NUNAWADING 2
(GAME ‘H’)
18:20 State Basketball Centre Court 2  (UNDER 12 BOYS CROSSOVER) WAVERLEY 2   Vs NUNAWADING 5
(GAME 14)
19:00 State Basketball Centre Court 4  (UNDER 12 GIRLS CROSSOVER) NUNAWADING 2   Vs KEYSBOROUGH
(GAME ‘B’)
18:40 Werribee Crt 5  (UNDER 12 GIRLS CROSSOVER) NUNAWADING 4   Vs GEELONG UNITED 2
(GAME 14)