JUNIOR SPECTRES SCHEDULE – 14 FEB

この記事を共有する

The Nunawading Spectres Junior Teams return to the courts tonight, Round 3 of the Victorian Junior Basketball League Grading Phase II set to ignite around the state.

We’ve got 12-games slotted to take place at Nunawading Basketball Centre including a blockbuster U12 Pool AA Girls match-up between Nunawading and Geelong United.

Check the full schedule below for all your Spectres action;

19:50 Altona Crt 5  (UNDER 16 BOYS DD) ヌナワディン4   対 ウェリビー3
19:40 AWA Alliance Bank Stadium Court 3  (UNDER 14 GIRLS CC) GEELONG UNITED 2   対 ヌナウェイディング3
20:30 Balwyn High Crt 2  (UNDER 18 BOYS BB) メルボルン2   対 ヌナワディン2
19:00 Dandenong Crt 1  (UNDER 12 BOYS XX) ケーシー   対 ヌナワディン
18:30 Doncaster Secondary College Court 2  (UNDER 12 BOYS CC) BULLEEN 3   対 ヌナウェイディング3
20:40 Donvale International Sports Complex Crt 2  (UNDER 14 BOYS DD) WAVERLEY 2   対 ヌナウェイディング3
19:40 Frankston Crt 5  (UNDER 12 GIRLS EE) フランクストン5   対 ヌナワディン5
18:30 Hawthorn Crt 4  (UNDER 12 BOYS HH) HAWTHORN 6   対 ヌナワディン4
19:30 Hawthorn Crt 5  (UNDER 12 GIRLS EE) HAWTHORN 5   対 ヌナワディン4
21:40 Keilor Crt 3  (UNDER 18 GIRLS XX) ケイラー   対 ヌナワディン
21:40 Kilsyth Crt 1  (UNDER 21 GIRLS POOL 1) キルシス   対 ヌナワディン
20:20 Knox Crt 1  (UNDER 16 GIRLS XX) ノックス   対 ヌナワディン
20:40 Maribyrnong Rec West Crt 3  (UNDER 14 GIRLS EE) ウエストゲート   対 ヌナワディン5
20:20 Montmorency Sec College Crt 1  (UNDER 16 BOYS AA) ダイヤモンドバレー   対 ヌナワディン2
19:00 Mullum Mullum Court Four  (UNDER 14 BOYS XX) ホーホーン   対 ヌナワディン
20:20 Mullum Mullum Court Four  (UNDER 21 BOYS POOL 1) ヌナワディン   対 BLACKBURN
21:40 Mullum Mullum Court Two  (UNDER 18 BOYS XX) ELTHAM   対 ヌナワディン
19:00 Nunawading Crt 1  (UNDER 12 GIRLS XX) ヌナワディン   対 ELTHAM
20:20 Nunawading Crt 1  (UNDER 14 GIRLS XX) ヌナワディン   対 MCKINNON
18:40 Nunawading Crt 2  (UNDER 12 GIRLS DD) ヌナウェイディング3   対 ダンデノン2
19:40 Nunawading Crt 2  (UNDER 14 BOYS EE) ヌナワディン4   対 ケイシー4
20:40 Nunawading Crt 2  (UNDER 16 GIRLS DD) ヌナワディン4   対 BULLEEN 3
21:40 Nunawading Crt 2  (UNDER 18 GIRLS CC) ヌナウェイディング3   対 メルボルン2
19:00 Nunawading Crt 3  (UNDER 12 GIRLS AA) ヌナワディン2   対 GEELONG UNITED
18:40 Nunawading Crt 4  (UNDER 14 GIRLS BB) ヌナワディン2   対 ホーホーン2
19:40 Nunawading Crt 4  (UNDER 14 GIRLS DD) ヌナワディン4   対 フランストン4
20:40 Nunawading Crt 4  (UNDER 16 GIRLS BB) ヌナウェイディング3   対 広角
18:40 Nunawading Crt 5  (UNDER 12 BOYS FF) ヌナワディン5   対 MCKINNON 3
21:40 Nunawading Crt 5  (UNDER 18 BOYS EE) ヌナウェイディング3   対 ELTHAM 5
18:40 Pakenham Crt 2  (UNDER 14 BOYS HH) パケンハム3   対 ヌナワディン5
20:20 State Basketball Centre Court 1  (UNDER 16 BOYS XX) FRANKSTON   対 ヌナワディン
18:20 State Basketball Centre Court 3  (UNDER 12 BOYS BB) ダンデノン2   対 ヌナワディン2
19:20 State Basketball Centre Court 3  (UNDER 16 BOYS BB) ダンデノン2   対 ヌナウェイディング3
18:20 State Basketball Centre Court 6  (UNDER 14 BOYS BB) KILSYTH 2   対 ヌナワディン2
20:00 Sunbury Crt 6  (UNDER 16 GIRLS AA) GEELONG UNITED   対 ヌナワディン2
21:40 Werribee Crt 1  (UNDER 18 GIRLS AA) WERRIBEE   対 ヌナワディン2