JUNIOR SPECTRES SCHEDULE – 14 FEB

分享此文章

The Nunawading Spectres Junior Teams return to the courts tonight, Round 3 of the Victorian Junior Basketball League Grading Phase II set to ignite around the state.

We’ve got 12-games slotted to take place at Nunawading Basketball Centre including a blockbuster U12 Pool AA Girls match-up between Nunawading and Geelong United.

Check the full schedule below for all your Spectres action;

19:50 Altona Crt 5  (UNDER 16 BOYS DD) 努纳瓦丁4   VS 威瑞比3
19:40 AWA Alliance Bank Stadium Court 3  (UNDER 14 GIRLS CC) GEELONG UNITED 2   VS 努纳瓦丁3
20:30 Balwyn High Crt 2  (UNDER 18 BOYS BB) 墨尔本2   VS 努纳瓦丁2
19:00 Dandenong Crt 1  (UNDER 12 BOYS XX) 卡西   VS 努纳瓦丁
18:30 Doncaster Secondary College Court 2  (UNDER 12 BOYS CC) BULLEEN 3   VS 努纳瓦丁3
20:40 Donvale International Sports Complex Crt 2  (UNDER 14 BOYS DD) WAVERLEY 2   VS 努纳瓦丁3
19:40 Frankston Crt 5  (UNDER 12 GIRLS EE) 弗兰克斯顿5   VS 努纳瓦丁5
18:30 Hawthorn Crt 4  (UNDER 12 BOYS HH) HAWTHORN 6   VS 努纳瓦丁4
19:30 Hawthorn Crt 5  (UNDER 12 GIRLS EE) 山楂5   VS 努纳瓦丁4
21:40 Keilor Crt 3  (UNDER 18 GIRLS XX) 基洛   VS 努纳瓦丁
21:40 Kilsyth Crt 1  (UNDER 21 GIRLS POOL 1) 吉尔吉斯   VS 努纳瓦丁
20:20 Knox Crt 1  (UNDER 16 GIRLS XX) 诺克斯   VS 努纳瓦丁
20:40 Maribyrnong Rec West Crt 3  (UNDER 14 GIRLS EE) 西门   VS 努纳瓦丁5
20:20 Montmorency Sec College Crt 1  (UNDER 16 BOYS AA) 钻石谷   VS 努纳瓦丁2
19:00 Mullum Mullum Court Four  (UNDER 14 BOYS XX) 山楂   VS 努纳瓦丁
20:20 Mullum Mullum Court Four  (UNDER 21 BOYS POOL 1) 努纳瓦丁   VS BLACKBURN
21:40 Mullum Mullum Court Two  (UNDER 18 BOYS XX) ELTHAM   VS 努纳瓦丁
19:00 Nunawading Crt 1  (UNDER 12 GIRLS XX) 努纳瓦丁   VS ELTHAM
20:20 Nunawading Crt 1  (UNDER 14 GIRLS XX) 努纳瓦丁   VS MCKINNON
18:40 Nunawading Crt 2  (UNDER 12 GIRLS DD) 努纳瓦丁3   VS DANDENONG 2
19:40 Nunawading Crt 2  (UNDER 14 BOYS EE) 努纳瓦丁4   VS 卡西4
20:40 Nunawading Crt 2  (UNDER 16 GIRLS DD) 努纳瓦丁4   VS BULLEEN 3
21:40 Nunawading Crt 2  (UNDER 18 GIRLS CC) 努纳瓦丁3   VS 墨尔本2
19:00 Nunawading Crt 3  (UNDER 12 GIRLS AA) 努纳瓦丁2   VS GEELONG UNITED
18:40 Nunawading Crt 4  (UNDER 14 GIRLS BB) 努纳瓦丁2   VS 山楂2
19:40 Nunawading Crt 4  (UNDER 14 GIRLS DD) 努纳瓦丁4   VS 法兰克斯顿4
20:40 Nunawading Crt 4  (UNDER 16 GIRLS BB) 努纳瓦丁3   VS 百老汇
18:40 Nunawading Crt 5  (UNDER 12 BOYS FF) 努纳瓦丁5   VS MCKINNON 3
21:40 Nunawading Crt 5  (UNDER 18 BOYS EE) 努纳瓦丁3   VS ELTHAM 5
18:40 Pakenham Crt 2  (UNDER 14 BOYS HH) 佩肯汉姆3   VS 努纳瓦丁5
20:20 State Basketball Centre Court 1  (UNDER 16 BOYS XX) FRANKSTON   VS 努纳瓦丁
18:20 State Basketball Centre Court 3  (UNDER 12 BOYS BB) DANDENONG 2   VS 努纳瓦丁2
19:20 State Basketball Centre Court 3  (UNDER 16 BOYS BB) DANDENONG 2   VS 努纳瓦丁3
18:20 State Basketball Centre Court 6  (UNDER 14 BOYS BB) KILSYTH 2   VS 努纳瓦丁2
20:00 Sunbury Crt 6  (UNDER 16 GIRLS AA) GEELONG UNITED   VS 努纳瓦丁2
21:40 Werribee Crt 1  (UNDER 18 GIRLS AA) WERRIBEE   VS 努纳瓦丁2

 

主要赞助商