JUNIOR SPECTRES SCHEDULE – 7 FEB

この記事を共有する

The Nunawading Spectres are back in action with the Victorian Junior Basketball League continuing through Phase II Grading tonight.

Nunawading Basketball Centre will host 11 games, with the rest of the program scheduled across the state. In most cases, games at external / away venues either host or are located close to another venue with Spectres games fixtured, so get along and support another Nunawading team where possible.

午後8:40:00 AWA Alliance Bank Stadium Court 1  (UNDER 18 BOYS BB) GEELONG UNITED 2   対 ヌナワディン2
午後6:40:00 Bentleigh Crt 3  (UNDER 12 GIRLS DD) ヌナウェイディング3   対 SANDRINGHAM 3
8:00:00 PM Boroondara Sports Complex  (UNDER 21 GIRLS POOL 1) メルボルン   対 ヌナワディン
午後8:20:00 Carey Sports Complex  (UNDER 14 GIRLS CC) MELBOURNE 3   対 ヌナウェイディング3
午後8:40:00 Casey Stadium Crt 2  (UNDER 16 GIRLS DD) KORUMBURRA 2   対 ヌナワディン4
午後8:20:00 Community Bank Stadium Crt 2  (UNDER 14 BOYS XX) ダイヤモンドバレー   対 ヌナワディン
午後7:40:00 Craigieburn Crt 1  (UNDER 14 GIRLS BB) ワンガラッタ   対 ヌナワディン2
7:00:00 PM Dandenong Crt 1  (UNDER 12 BOYS XX) ダンデノン   対 ヌナワディン
7:00:00 PM Dandenong Crt 5  (UNDER 12 GIRLS XX) ケーシー   対 ヌナワディン
午後9:40:00 Dandenong Crt V3  (UNDER 18 GIRLS AA) ヌナワディン2   対 FRANKSTON
午後9:40:00 Diamond Valley Crt 2  (UNDER 18 GIRLS CC) SUNBURY 2   対 ヌナウェイディング3
9:00:00 PM GESAC Crt2  (UNDER 21 BOYS POOL 1) MCKINNON   対 ヌナワディン
午後8:40:00 Great Ryrie Primary School  (UNDER 16 GIRLS BB) KNOX 2   対 ヌナウェイディング3
午後8:40:00 Hampton Park Crt 1  (UNDER 18 BOYS EE) HAMPTON PARK   対 ヌナウェイディング3
午後7:40:00 Keilor Crt 3  (UNDER 14 BOYS BB) KEILOR 2   対 ヌナワディン2
午後8:20:00 Kilsyth Crt 1  (UNDER 18 BOYS XX) キルシス   対 ヌナワディン
午後9:40:00 Kilsyth Crt 5  (UNDER 16 BOYS BB) KILSYTH 2   対 ヌナウェイディング3
午後7:40:00 Knox Crt 2  (UNDER 14 BOYS EE) ノックス4   対 ヌナワディン4
午後9:40:00 Nunawading Crt 1  (UNDER 16 BOYS AA) ヌナワディン2   対 KEILOR 2
午後8:20:00 Nunawading Crt 1  (UNDER 16 BOYS XX) ヌナワディン   対 メルボルン
午後6:40:00 Nunawading Crt 2  (UNDER 12 GIRLS EE) ヌナワディン5   対 SANDRINGHAM 5
午後7:40:00 Nunawading Crt 2  (UNDER 12 GIRLS EE) ヌナワディン4   対 COBURG 2
午後8:40:00 Nunawading Crt 2  (UNDER 14 GIRLS EE) ヌナワディン5   対 COLLINGWOOD 2
午後9:40:00 Nunawading Crt 2  (UNDER 16 BOYS DD) ヌナワディン4   対 FRANKSTON 3
午後7:40:00 Nunawading Crt 4  (UNDER 12 BOYS BB) ヌナワディン2   対 サンドリンガム2
午後6:40:00 Nunawading Crt 4  (UNDER 12 BOYS CC) ヌナウェイディング3   対 MELBOURNE 3
午後8:40:00 Nunawading Crt 4  (UNDER 14 BOYS DD) ヌナウェイディング3   対 BROADMEADOWS 2
午後6:40:00 Nunawading Crt 5  (UNDER 12 BOYS HH) ヌナワディン4   対 ALTONA 3
午後8:40:00 Nunawading Crt 5  (UNDER 14 BOYS HH) ヌナワディン5   対 CHELSEA 3
午後6:40:00 Ringwood Crt 2  (UNDER 12 BOYS FF) RINGWOOD 2   対 ヌナワディン5
午後8:20:00 State Basketball Centre Court 1  (UNDER 16 GIRLS XX) ダンデノン   対 ヌナワディン
午後8:20:00 State Basketball Centre Court 2  (UNDER 14 GIRLS XX) ヌナワディン   対 キルシス
午後8:20:00 Sunbury Crt 1  (UNDER 16 GIRLS AA) BENDIGO   対 ヌナワディン2
7:00:00 PM Waverley Crt 1  (UNDER 12 GIRLS AA) CAMBERWELL   対 ヌナワディン2
午後8:40:00 Waverley Crt 3  (UNDER 14 GIRLS DD) キャンバーウェル2   対 ヌナワディン4
午後8:20:00 Werribee Crt 1  (UNDER 18 GIRLS XX) GEELONG UNITED   対 ヌナワディン
9:30:00 AM Bulleen Gold  (UNDER 14 GIRLS EE) ヌナワディン5   対 BULLEEN 4