JUNIOR SPECTRES SCHEDULE – 7 FEB

इस लेख का हिस्सा

The Nunawading Spectres are back in action with the Victorian Junior Basketball League continuing through Phase II Grading tonight.

Nunawading Basketball Centre will host 11 games, with the rest of the program scheduled across the state. In most cases, games at external / away venues either host or are located close to another venue with Spectres games fixtured, so get along and support another Nunawading team where possible.

8:40:00 अपराह्न AWA Alliance Bank Stadium Court 1  (UNDER 18 BOYS BB) GEELONG UNITED 2   बनाम NUNAWADING 2
6:40:00 अपराह्न Bentleigh Crt 3  (UNDER 12 GIRLS DD) NUNAWADING 3   बनाम SANDRINGHAM 3
8:00:00 अपराह्न Boroondara Sports Complex  (UNDER 21 GIRLS POOL 1) मेलबर्न   बनाम Nunawading
8:20:00 अपराह्न Carey Sports Complex  (UNDER 14 GIRLS CC) MELBOURNE 3   बनाम NUNAWADING 3
8:40:00 अपराह्न Casey Stadium Crt 2  (UNDER 16 GIRLS DD) KORUMBURRA 2   बनाम NUNAWADING 4
8:20:00 अपराह्न Community Bank Stadium Crt 2  (UNDER 14 BOYS XX) हीरा घाटी   बनाम Nunawading
7:40:00 अपराह्न Craigieburn Crt 1  (UNDER 14 GIRLS BB) Wangaratta   बनाम NUNAWADING 2
शाम 7:00 बजे Dandenong Crt 1  (UNDER 12 BOYS XX) Dandenong   बनाम Nunawading
शाम 7:00 बजे Dandenong Crt 5  (UNDER 12 GIRLS XX) CASEY   बनाम Nunawading
9:40:00 अपराह्न Dandenong Crt V3  (UNDER 18 GIRLS AA) NUNAWADING 2   बनाम FRANKSTON
9:40:00 अपराह्न Diamond Valley Crt 2  (UNDER 18 GIRLS CC) SUNBURY 2   बनाम NUNAWADING 3
9:00:00 PM GESAC Crt2  (UNDER 21 BOYS POOL 1) MCKINNON   बनाम Nunawading
8:40:00 अपराह्न Great Ryrie Primary School  (UNDER 16 GIRLS BB) KNOX 2   बनाम NUNAWADING 3
8:40:00 अपराह्न Hampton Park Crt 1  (UNDER 18 BOYS EE) HAMPTON PARK   बनाम NUNAWADING 3
7:40:00 अपराह्न Keilor Crt 3  (UNDER 14 BOYS BB) KEILOR 2   बनाम NUNAWADING 2
8:20:00 अपराह्न Kilsyth Crt 1  (UNDER 18 BOYS XX) Kilsyth   बनाम Nunawading
9:40:00 अपराह्न Kilsyth Crt 5  (UNDER 16 BOYS BB) KILSYTH 2   बनाम NUNAWADING 3
7:40:00 अपराह्न Knox Crt 2  (UNDER 14 BOYS EE) KNOX 4   बनाम NUNAWADING 4
9:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 1  (UNDER 16 BOYS AA) NUNAWADING 2   बनाम KEILOR 2
8:20:00 अपराह्न Nunawading Crt 1  (UNDER 16 BOYS XX) Nunawading   बनाम मेलबर्न
6:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 2  (UNDER 12 GIRLS EE) NUNAWADING 5   बनाम SANDRINGHAM 5
7:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 2  (UNDER 12 GIRLS EE) NUNAWADING 4   बनाम COBURG 2
8:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 2  (UNDER 14 GIRLS EE) NUNAWADING 5   बनाम COLLINGWOOD 2
9:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 2  (UNDER 16 BOYS DD) NUNAWADING 4   बनाम FRANKSTON 3
7:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 4  (UNDER 12 BOYS BB) NUNAWADING 2   बनाम सनदगम २
6:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 4  (UNDER 12 BOYS CC) NUNAWADING 3   बनाम MELBOURNE 3
8:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 4  (UNDER 14 BOYS DD) NUNAWADING 3   बनाम BROADMEADOWS 2
6:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 5  (UNDER 12 BOYS HH) NUNAWADING 4   बनाम ALTONA 3
8:40:00 अपराह्न Nunawading Crt 5  (UNDER 14 BOYS HH) NUNAWADING 5   बनाम CHELSEA 3
6:40:00 अपराह्न Ringwood Crt 2  (UNDER 12 BOYS FF) RINGWOOD 2   बनाम NUNAWADING 5
8:20:00 अपराह्न State Basketball Centre Court 1  (UNDER 16 GIRLS XX) Dandenong   बनाम Nunawading
8:20:00 अपराह्न State Basketball Centre Court 2  (UNDER 14 GIRLS XX) Nunawading   बनाम Kilsyth
8:20:00 अपराह्न Sunbury Crt 1  (UNDER 16 GIRLS AA) BENDIGO   बनाम NUNAWADING 2
शाम 7:00 बजे Waverley Crt 1  (UNDER 12 GIRLS AA) CAMBERWELL   बनाम NUNAWADING 2
8:40:00 अपराह्न Waverley Crt 3  (UNDER 14 GIRLS DD) CAMBERWELL 2   बनाम NUNAWADING 4
8:20:00 अपराह्न Werribee Crt 1  (UNDER 18 GIRLS XX) GEELONG UNITED   बनाम Nunawading
9:30:00 AM Bulleen Gold  (UNDER 14 GIRLS EE) NUNAWADING 5   बनाम BULLEEN 4

मेजर प्रायोजक