JUNIOR SPECTRES SCHEDULE – FRIDAY 16 AUGUST

Share this article

The Melbourne United Victorian Junior Basketball League returns to action tonight around the state, and once again the Nunawading Spectres are set to be in the thick of the action.

All Spectres teams take the court tonight, with a large contingent locked into fixtures at Nunawading Basketball Centre. For those that can, get along to Nunawading Court 1 at 8:20pm as the Spectres take on Kilsyth for the last place in this years Under 14 Girls Club Championships.

Full fixture below;

9:40:00 PM Altona Crt 1(18 GIRLS- VC CHAMP) ALTONA Vs NUNAWADING
7:20:00 PM Carey Sports Complex(12 BOYS – VJL FIVE (POOL 3)) HAWTHORN 5 Vs NUNAWADING 5
9:40:00 PM Dandenong Crt 5(18 BOYS – VC CHAMP) DANDENONG Vs NUNAWADING
8:40:00 PM Diamond Valley Crt 1(16 GIRLS – VJL TWO) DIAMOND VALLEY 2 Vs NUNAWADING 3
6:40:00 PM Eltham High Crt 2(12 BOYS – VJL TWO (POOL 2)) ELTHAM 3 Vs NUNAWADING 3
8:40:00 PM Eltham High Crt 2(16 BOYS – VJL FOUR (POOL 2)) ELTHAM 3 Vs NUNAWADING 3
9:40:00 PM Eltham Leisure Centre Crt 1(18 BOYS – VJL TWO) NUNAWADING 2 Vs WANGARATTA
6:40:00 PM Frankston Crt 2(12 GIRLS – VJL TWO (POOL 1)) FRANKSTON 4 Vs NUNAWADING 3
8:00:00 PM Hawthorn Crt 2(16 BOYS – VC RESERVE) HAWTHORN Vs NUNAWADING
7:00:00 PM Kilsyth Crt 1(12 BOYS – VC CHAMP) KILSYTH Vs NUNAWADING
7:00:00 PM Kilsyth Crt 5(14 BOYS – VC CHAMP) KILSYTH Vs NUNAWADING
9:40:00 PM Knox Crt 6(16 GIRLS – VJL FIVE (POOL 1)) KNOX 4 Vs NUNAWADING 5
7:40:00 PM Lilydale Crt 1(14 GIRLS – VJL SIX (POOL 1)) KILSYTH 4 Vs NUNAWADING 5
6:50:00 PM MSAC Crt 3(12 BOYS – VJL ONE (POOL 1)) MELBOURNE 2 Vs NUNAWADING 2
8:50:00 PM MSAC Crt 8(16 BOYS – VJL SEVEN (POOL 1)) MELBOURNE 7 Vs NUNAWADING 4
7:00:00 PM Nunawading Crt 1(12 GIRLS- VC CHAMP) NUNAWADING Vs KILSYTH
8:20:00 PM Nunawading Crt 1(14 GIRLS- VC CHAMP) NUNAWADING Vs KILSYTH
9:40:00 PM Nunawading Crt 1(16 GIRLS- VC CHAMP) NUNAWADING Vs HAWTHORN
6:40:00 PM Nunawading Crt 2(12 GIRLS – VJL FOUR (POOL 3)) NUNAWADING 5 Vs FRANKSTON 6
7:40:00 PM Nunawading Crt 2(14 BOYS – VJL NINE (POOL 1)) NUNAWADING 5 Vs WAVERLEY 4
8:40:00 PM Nunawading Crt 2(14 GIRLS – VJL FIVE (POOL 1)) NUNAWADING 4 Vs WAVERLEY 3
9:40:00 PM Nunawading Crt 2(18 GIRLS – VJL THREE) NUNAWADING 3 Vs CAMBERWELL 2
6:20:00 PM Nunawading Crt 3(12 GIRLS – VJL ONE (POOL 1)) NUNAWADING 2 Vs RINGWOOD
7:20:00 PM Nunawading Crt 3(16 BOYS – VJL TWO) NUNAWADING 2 Vs SANDRINGHAM 2
8:20:00 PM Nunawading Crt 3(18 GIRLS- VC RESERVE) NUNAWADING 2 Vs BROADMEADOWS
9:40:00 PM Nunawading Crt 3(21 GIRLS – VICTORIAN CHAMPIONSHIP) NUNAWADING Vs SHERBROOKE
7:40:00 PM Nunawading Crt 4(14 BOYS – VJL ONE) NUNAWADING 2 Vs ALTONA
8:40:00 PM Nunawading Crt 4(14 GIRLS – VJL ONE) NUNAWADING 2 Vs CASEY
6:40:00 PM Nunawading Crt 4(14 GIRLS – VJL THREE) NUNAWADING 3 Vs RINGWOOD
6:40:00 PM Nunawading Crt 5(12 GIRLS – VJL FOUR (POOL 1)) NUNAWADING 4 Vs SHERBROOKE
8:40:00 PM Nunawading Crt 5(14 BOYS – VJL EIGHT (POOL 1)) NUNAWADING 4 Vs ELTHAM 7
7:40:00 PM Nunawading Crt 5(14 BOYS – VJL THREE) NUNAWADING 3 Vs WHITTLESEA
9:40:00 PM Nunawading Crt 5(16 GIRLS – VJL FIVE (POOL 1)) NUNAWADING 4 Vs SHERBROOKE
9:40:00 PM Pakenham Crt 1(21 BOYS – VICTORIAN CHAMPIONSHIP) PAKENHAM Vs NUNAWADING
7:20:00 PM Pakenham Crt 2(14 BOYS – VJL NINE (POOL 2)) PAKENHAM 3 Vs NUNAWADING 6
6:40:00 PM Pakenham Crt 4(12 BOYS – VJL FOUR (POOL 1)) PAKENHAM 2 Vs NUNAWADING 4
8:00:00 PM Seymour Crt 1(16 GIRLS – VJL ONE) WANGARATTA Vs NUNAWADING 2
9:40:00 PM Werribee Crt 4(18 BOYS – VJL FOUR) WERRIBEE 3 Vs NUNAWADING 3

Major Sponsor